انتخاب بهترین فرش
انتخاب بهترین فرش

برای همه ما پیش اومده که بخواهیم برای منزل خودمان یا منزل پدری به یکی از فروشگاه‌های فرش مراجعه کنید. اما ندانید چطور فرش مورد نظرتان را خریداری کنید؟ به راستی موقع انتخاب بهترین فرش به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

انتخاب بهترین فرش هنگام خرید

برای انتخاب بهترین فرش باید به نکات زیادی توجه کنید. نکاتی که هر کسی به آن کمتر توجهی می‌کند و معمولا فروشندگان فرش آن‌را به خریداران نمی‌گویند. اما شما می‌توانید با دانستن این نکات از هدر رفت صد‌ها هزار تومان پول، جلوگیری کنید. بیایید با هم به این نکات بپردازیم.

جنس تار و پود هنگام انتخاب بهترین فرش

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید جنس تار و پود فرش هست. شما باید ببینید واقعا فرشی که خریداری می‌کنید از چه جنسی تشکیل شده. معمولا جنس تار و پود فرش‌ها متفاوت هست. هر فرش بسته به قیمت خود از جنس متفاوتی تشکیل شده. البته اکثر فرش‌های موجود در بازار نخ پلاستیکی هستند اما حتما این مورد را از فروشنده بپرسید.

بررسی قالی از نظر پوسیدگی و رفوشدگی

خیلی از ما قصد داریم برای یک مجلس یا یک مهمانی چند روزه، فرشی را از فروشنده‌های فروش فرش دست دوم خریداری کنیم. پس موقع خرید این نوع فرش‌ها باید به نکاتی مثل پوسیده نبودن فرش و عدم رفوشدگی هم بررسی داشته باشیم.

برای این مورد بهتر است پشت فرش را بصورت کامل بررسی کنید تا اثری از دوخته شدگی نداشته باشد.

سازگاری با دکوراسیون منزل شما

قبل از خرید فرش حتما دکوراسیون منزل خود را انتخاب کنید. انتخاب آخر شما باید فرش باشد تا با مبل و تلویزیون و پرده و خلاصه هر چیزی که فکرش را می‌کنید تطابق داشته باشد. معمولا فرش‌ها در رنگ‌های مختلفی ارائه می‌شوند. پس نگران سازگار نبودن فرش انتخابی نباشید. امروزه از فرش‌های صورتی تا مشکی و زرد و قرمز را می‌توانید در بازار پیدا کنید.

به اندازه هم دقت کنید.

حتما به اندازه فرش خریداری شده دقت کنید. اندازه فرش شما باید با دکوراسیون و سایز سالن یا اتاق شما همخوانی داشته باشد. لازم به ذکر است که امروزه فرش‌هایی با نقش هماهنگ از ۲ متر تا ۲۴ یا ۳۲ متر را می‌توانید در بازار پیدا کنید. این اندازه بستگی به سایز سالن شما دارد و نحوه چیدمان منزل شما

جمع بندی کلی

هنگام خرید فرش باید به نکاتی توجه کنیم که این نکات عبارت است از: سازگاری با دکوراسیون، اندازه فرش، عدم رفوشدگی و موارد بسیاری که در این مقاله توضیح دادیم.